Ftdi ft232r usb dönüştürücü usb rs485 adaptörü RS485 usb-rs485-pcb

w16338

Yeni ürün

₺20.14

  • Birim Tipi: parça
  • Paket Boyutu: 3cm x 2cm x 1cm (1.18in x 0.79in x 0.39in)

gelecek Teknoloji Cihazları International Ltd çip: FT232RL USB RS485 UART SERI DÖNÜŞTÜRÜCÜ PCB ftdi ft232r usb dönüştürücü usb rs485 adaptörü RS485 usb-rs485-pcb
akıllı sayacı gaz sayacı için usb-rs485-pcb ekm metre ekm blink usb rs485 dönüştürücü
destek 120R terminal direnç için direnç
destek 10 k, 1 k, 560ohm, 470ohm değeri olarak çekin up & down direnci
destek Win7, win8, win10, Andriod, mac
FTDI USB RS485 adaptörü
teknede sinyalleri: VERI +, veri-, GND, VCC
VCC 5 v USB VDD itibaren doğrudan
hiçbir ekstra güç gerekli, kendinden powered by USB
FT232RL gemi için USB UART dönüştürücü
UART için SP485LEEN RS485 shift
2 LEDs ile veri iletimi için
CE, RoHS
standart 10 K pull up ve down direnci (aşağıdaki bakın lütfen: yukarı çekin nedir direnç?)
Bir 120R terminali arasındaki direnç için olduğunu, terminal direnç olmadan standart bir olduğunu, bize mesaj gönderin gerekiyorsa The EKM blink usb rs485 dönüştürücü açıklama: bizim USB Dönüştürücü, çevirir RS-485 gelen sinyal metre için bir sinyal bilgisayarınız tarafından ve bizim EKM anlaşılabilir Dash yazılım. bu ucuz bir istiyorsanız iyi çalışacak cihazı metre okumak için yerel (on-sitesi). 4000 ayaklar üzerinde 256 metre kadar bağlayabilirsiniz bu dönüştürücü için bükümlü çift tel. biz bu USB dönüştürücü tüm tavsiye satın müşteriler bizim v.3 Omnimeters veya herhangi v.4 Omnimeters. gerçekten kullanışlı yapma metre ayarları için (özellikle) ve sizin metre doğrudan okuma için. biz özellikle bunu tavsiye edemez hangi EKM Itme sistemi kullanıcıları için henüz metre ayarları yapmak. bu dönüştürücü FTDI tarafından üretilmiştir bir çip kullanır, çok daha sağlam, güvenilir, rakip daha cips ve kullanımı kolay. terminal blokları tiny vardır, bu yüzden her USB Dönüştürücü ile küçük bir tornavida dahil böylece onlar daha kolay açılıp kapatılabilir. bu yeni model USB Dönüştürücü bir şeffaf durumda, başarılı gösterisi görsel bir gösterge sağlar metre okur. bu bir kırmızı yanıp sönen LED ampul ile gösterilir, başarılı olarak yanıp söner okur yapılır. bu dönüştürücü kullanmak için indirmek ve USB sürücüsünü yükleyin. en modern ile çalışır (Mac OSX, Windows, Linux) işletim sistemleri. Iletişim kontrol Şeması gösteren USB dönüştürücü bağlı kadar 256 metre. bizim tüm RS-485 akıllı metre ile çalışır dahil bizim v.3 Omnimeters ve v.4 Omnimeter Darbe. bunlar çok kolay bağlamak ve tel kadar (gerektirir bir tiny 2mm düz kafa tornavida). yüklü FTDI USB Sürücüleri var emin olun. Bir + bir çift bükümlü tel bağlamak için USB dönüştürücü üzerinde " RS-485 Bir " 256 EKM kadar Metre üzerinde, B-bağlamak için " RS485 B " aynı metre üzerinde.
pull up direnç nedir?
çok yaygın kullanırken mikrodenetleyiciler (Mcu) veya herhangi bir dijital mantık cihazı. bu öğretici açıklayacağım kullanmak zaman ve nerede pull-up dirençleri, sonra biz göstermek için basit bir hesaplama yapmak neden önemli pull-up vardır. ne olduğunu bir Pull-Up Direnci
tek pin ile size bir MCU var diyelim girdi olarak yapılandırılmış. şey varsa bağlı pin ve sizin programı devlet pin okur, yüksek olacak (VCC çekti) veya düşük (çekti toprağa)? söylemek zordur. bu fenomenler olarak adlandırılır yüzer . bu bilinmeyen devlet önlemek için, bir pull-up veya pull-down direnci sağlamak olacak pin ya bir yüksek veya düşük devlet olduğunu, ayrıca akım düşük miktarda kullanarak.
sadelik için, biz odaklanmak çekin çekin daha onlar daha ortak beri-ups-çıkışlar. onlar aynı kullanarak çalışabilir kavramlar, hariç pull-up direnci yüksek gerilim bağlanır (bu genellikle 3.3 V veya 5 V ve VCC olarak genellikle hakemli) ve pull-down direnci toprağa bağlı olduğunu.
-ups genellikle çekin düğmeleri ve anahtarları ile kullanılır.
bir pull-up direnci ile, giriş pin okuyacak zaman bir yüksek devlet düğme basılı değil. diğer bir deyişle, küçük bir miktar akımı VCC arasında akan ve giriş pin (değil toprağa), VCC yakın böylece giriş pin okur. düğmesine basıldığında, giriş pin doğrudan toprağa bağlanır. direnç akım akar, yere böylece giriş pin okur bir düşük devlet. akılda tutmak, eğer direnç orada değildi, senin düğme VCC bağlayacak, yere hangi çok kötü olduğunu ve bir olarak bilinir.
yani ne değer direnç seçmeliyim?
kısa ve kolay cevap olduğunu istediğiniz sipariş üzerine bir direnç değeri 10kΩ çekin için-up.
güçlü bir düşük direnç değeri bir denir pull-up (daha akım akar), bir yüksek zayıf pull-up direnç değeri bir denir (az akım akar).
pull-up direnç değerini seçilecek ihtiyaçlarını karşılamak için iki koşulları:
düğmesine basıldığında , giriş pin düşük çekilir. direnç değerini istiyorum ne kadar akım akış kontrolleri R1 gelen VCC, düğme aracılığıyla, ve sonra toprağa.
ne zaman düğme basılı değil , giriş pin çekilir yüksek. pull-up direnç değerini kontrolleri üzerinde gerilim giriş pin.
durumu için 1, direnç değeri çok düşük istemiyorsanız. düşük direnç, daha güç düğmesi hit kullanılacaktır. eğer genellikle büyük bir istiyorsanız direnç değeri (10kΩ), ama bunu istemiyorsanız ile çatışma gibi çok büyük durumu 2. Bir 4MΩ pull-up direnç gibi bir iş olabilir, ama onun direnci çok büyük (veya zayıf) 100% işini yapsın olmayabilir zaman.
genel kural durumu için bir pull-up direnci 2 kullanmaktır (R1) bu büyüklükte bir sipariş (1/10th) daha az giriş empedansı (R2) giriş pin. bir mikrodenetleyici üzerinde bir giriş pin vardır bir empedans Ω 100k-1M değişebilir olduğunu. bu tartışma için, empedans sadece bir fantezi yolu olduğunu söyleyerek direnci ve yukarıdaki resimde R2 tarafından temsil edilmektedir. yani, düğme basılı değil olduğunda, çok küçük bir miktar akım R1 aracılığıyla VCC ve giriş pin içine akar. pull-up direnci R1 ve giriş pin empedans R2gerilim, ve bu gerilim giriş pin için yeterince yüksek olması gerekiyor.

  • Kablo uzunluğu: 10k pull up down res
  • paket: Evet
  • tip: USB Adaptörü
  • ürünleri Durum: Stok
  • Model Numarası: sn-200151
  • Marka Adı: SINFORCON
  • chip: ftdi ft232r
  • certificate: ce, RoHS, FCC

Etiketler: Ucuz Ftdi ft232r usb dönüştürücü usb rs485 adaptörü RS485 usb rs485 pcb, Yüksek Kalite Ftdi ft232r usb dönüştürücü usb rs485 adaptörü RS485 usb-rs485-pcb, Çin Bilgisayar Kabloları ve Konnektörleri Tedarikçiler.

Aksesuarlar